from £24,00
Book Now

Cleopatra Islands Boat Tour

Not Rated
Duration

Tour Type

Daily Tour

Group Size

Unlimited

Languages

___

Overview

Marmaris’ten Kleopatra Adalarına

Sedir Adası olarak bilinen Kleopatra Adası, Marmaris’e araçla sadece yarım saat ve keyif teknesiyle 25 dakika uzaklıkta. Efsaneye göre İskenderiye Kralı Mısırlı Anthony

Mısır Kraliçesi Kleopatra

Bu kumların her biri aşka hediye olarak aynı boyda getiriliyor. Dünyanın sadece iki bölgesinde bulunduğu bilinen bu özel kumun diğer özellikleri de güneş yanığı, suda bireylerin yanması ve İngiltere altında ana hareketi hareket etmesidir. Karbonatlı çamurun bir çekirdeği etrafındakilerle oluşan kumların eşsiz güzelliği Ada’nın görülen değer diğer özelliklerinden biridir. Bu nedenle devlet tarafından korunuyor ve kumun taşınmasına izin verilmiyor.

Gökova Körfezi’ne ve Kleopatra Adası’na rehberli turlar, Marmaris’ten sadece 30 kilometre uzakta, güzel Gökova Körfezi’nde, günümüzde daha iyi Kleopatra Adası olarak bilinen efsanevi antik Kedrai kentidir. Efsaneye göre Kleopatra adasının ikinci sevgilisi, büyük Romalı komutan ve lider hediye vardı.

Kral Mark Anthony

Anadolu’daki balayı gezileri sırasında Akdeniz’in şehirlerine ve adalarına. Antakya’da başlayan yolculukları 6 ay sürdü ve Efes’te oğlu bulundu. Bu yolculuklar sırasında komutan kraliçeye sadece adaları değil, Roma’daki Senato’nun pek hoşlanmadığı tüm şehirleri dedikleri biliniyor.

Kleopatra Adasında kum

Efsanevi komutann emriyle, özellikle Kleopatra için, Mısır’dan bugüne kadar hayatta kalan ve sadece Afrika’da bulunan birkaç kadırga benzeri beyaz kum getirdi. Kum taneleri küçük beyaz incilere benzer ve inciler gibi organik kökenlidir. Sahilde özel kısıtlamalar görebilir ve sadece denizden binebilirsiniz. Kışın adadaki kum, dalgaların ve akıntının onu yıkaması için özel fıçılarda patlama.

Kleopatra Adası – Antik Kedrai

Kleopatra Adası, eşsiz kumu ve muhteşem güzelliğe sahip plajının yanı sıra antik Karya kenti Kedrai’nin kalıntılarıyla da ilgi çekicidir. Küçük bir tiyatro, Apollon Tapınağı ve adanın kale surları günümüze kadar iyi korunmuştur. Roma İmparatorluğu döneminde, Lübnan sediri, Kedrai Adasının veya modern Türk Sedir Adasının adının geldiği bu bölgeden gemi inşası için ihraç edildi. Kleopatra Adası gerçekten de “kraliyet armağanı” olarak adlandırılabilir.

İpucu                                     : Kleopatra Adası

Ülke                                       : Türkiye

Şehir                                      : Marmaris

Hareket Saati                    : 09:30

Dönüş Saati                        : 16:30

Tur Başlangıç ​​​​Noktası             : Lütfen otelinizin ana giriş kapısında zamanında hazır olunuz.

                   Toplantı Kıyafeti, Fotoğraf Makinesi, Havlu, Güneş Kremi, Güneş Gözlüğü

Neler Dahil?          : Öğle Yemeği Barbekü Tavuk, Salata, Makarna, Full Sigorta, Transfer

Hariç Tutulanlar                : Kişisel harcamalar Burada belirtilmeyen diğer Yiyecek ve İçecekler.

Not                                  : Harika bir gün sadece eğlenin

ana iskeleden ve Marmaris’in çeşitli yerlerinden kalkan teknelerle organize edilmektedir.

View More

Itinerary

Included/Excluded

Tour's Location

from £24,00

You might also like